Хосе Рамирес влезе дълбоко два пъти, започна серия от 3 поредни хоумъра на Guardians при победа с 10-4 над Ейнджълс
AP News | 2024-05-25 | 06:32:34

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Хосе Рамирес влезе дълбоко два пъти и започна серия от три последователни хоумъра в четвърти ининг, когато Кливланд Гардиънс удължиха победната си серия до седем с победа с 10-4 над Лос Анджелис Ейнджълс в петък вечерта.

Рамирез направи два удара от два ръна в купчината камъни отвъд централното поле ограда на стадион Ейнджъл по време на третия и четвъртия ининг. Това беше 24-ият мултихомерен мач в кариерата на Рамирес и първият му от миналия 30 юли срещу Чикаго Уайт Сокс.

Джош Нейлър и Дейвид Фрай също стигнаха дълбоко в четвъртия, тъй като Пазителите станаха първият отбор в големите турнири този сезон, за да се върнете един след друг.

Логан Алън (6-2) спечели третия си пореден старт, след като допусна три ръна и седем попадения в 5 2/3 ининга. Левичарят удари седем за втори пореден мач и хвърли рекордните за сезона 99 подавания.

Луис Ренгифо отбеляза три попадения, включително хоумрън във второто, докато борбите на Ореолите у дома продължиха. Те спечелиха четири от шест на пътя, идвайки в играта в петък, но са 6-17 в The Big A.

Jo Adell добави, че Logan O'Hoppe имаше соло хоумърс в шестия и осмия ининг, но Патрик Сандовал позволи осем ръна в кариерата – всички спечелени – за 3 2/3 ининга. Сандовал е 2-7 с 5.60 ERA в 11 старта този сезон.

Гардиънс водеха с 4-2 с два аута в четвъртия, преди да ги направят недостижими с атаката си с три хоумъра.

След като Андрес Хименес се включи с базов удар, Рамирес го последва с удар от два ръна до центриране за второто си домакинство в мача.

Хоумърът беше 14-ти за Рамирес за сезона, изравнен за пети в специалностите. С четири RBIs той изпревари Марсел Озуна от Атланта за лидерството в MLB с 49.

На следващия терен Нейлър преследва Сандовал с удар на трибуната в десния център за своя 13-ти, който е равен за седми.

Хосе Суарес влезе вместо Сандовал. Но след два терена, Фрай вкара бърза топка в бика на Пазителите в лявото поле.

Това беше първият път, когато Кливланд имаше три поредни домакина от 18 юни 2019 г. в Тексас.

По стечение на обстоятелствата Ейнджълс бяха и последният отбор, позволил на отбор да стигне дълбоко три поредни пъти. Тексас Рейнджърс имаха три поредни солови удара срещу Ореолите на 25 септември 2023 г.

СТАЯ ЗА ТРЕНИТОРИ

Пазители: ОТ Стивън Куан (остро разтежение на лявото подколенно сухожилие) ще започне рехабилитация с игри в Single-A Lake County в събота и неделя. ... RHP Гавин Уилямс (дискомфорт в десния лакът) направи тренировка за удари на живо преди мача в петък, като друга сесия се очаква следващата седмица.

Angels: SS Zach Neto беше извън състава поради възпаление на десния лакът. Нето напусна по време на петия ининг на мача срещу Хюстън в сряда, когато почувства дискомфорт, след като направи високо хвърляне към първия.

СЛЕДВАЩО

RHP Tanner Bibee (2-1, 3.93) взема могилата за Guardians и RHP José Soriano (2-4, 3.30) получава старта за Angels в средата на играта на серията.